Ragyogó mosoly

Iskolánk 1. és 2. osztályosai részt vettek a Ragyogó Mosoly, Ragyogó Jövő edukációs program 6-8 éveseknek a száj egészségének megőrzéséhez iskolai programban. November, december, január és február hónapban 1-1alkalommal játékos formában ismerkedtünk meg a fogápolás témakörével. A Ragyogó Mosoly, Ragyogó Jövő Program négy órában megtanítható tudást tartalmaz kisiskolás szinten megírva, tudást közvetít a fogak egészségének megőrzéséhez. A négy alkalom (20-30 perc) témái a következők voltak:

1. óra: Hogyan étkezzünk, hogy mi és fogaink is egészségesek maradjanak?
  2. óra: A fog szerkezete és a fogváltás
  3. óra: A fogak betegségei és a fogsérülések
  4. óra: Szájápolás

A program célja, hogy a tanulók mossanak fogat mindennap a főétkezések után (reggeli, ebéd és vacsora után) fogaik egészségének megőrzése érdekében.

Február hónapban az első és második osztályos diákok a program négy óráján megszerzett tudást Kahoot kvíz segítségével tudták ellenőrizni. A programban való részvételért mindenki fogkefét és fogkrémet kapott ajándékba.