Ökoiskola

Iskolánk, a Kossuth Lajos Gimnázium Kossuth Lajos Általános Iskolája sikeresen pályázott az Emberi Erőforrások Minisztériuma Ökoiskola cím pályázatán.

2021. szeptember 1-től 2024. augusztus 31-ig jogosultak vagyunk az ÖKOISKOLA címre, és a logó használatára.

A Cím viselésével Hazánk, Magyarország és a Kárpát-medence természeti örökségének védelme, a fenntarthatóságra nevelés egész intézményes megközelítése melletti elköteleződésüket nyilvánítják ki. Az Ökoiskola cím elismerése annak a pedagógiai és intézményvezetési folyamatnak, melynek
eredményeképpen tanulóik számára természetessé válik az egészség- és környezettudatos életmód, az igazságos társadalmi berendezkedés iránti igény, továbbá a globális és lokális kihívások iránti nyitottság, valamint aktívan tudnak tenni a felismert problémák megoldásáért. Az iskolában megszerzett tudást és értékrendet a tanulók családjuk vagy tágabb környezetük felé is közvetíthetik.

SC250i-21083114490