Guinness világrekord kísérlet

Írta: Bercziné Bujdosó Hajnalka
2016. május 15. vasárnap, 17:03
 

 Iskolánk alsós tanulói 2016. május 5-én kézmosási Guinness világrekord kísérletben vettek részt.  Az ÁNTSZ egy időpontban, a megye több helyszínén pedagógusok közreműködésével szervezte meg kézmosás oktatási világrekord kísérletet. Az instruktor iskolánk védőnője volt, aki mindent érthetően elmagyarázott a gyerekeknek. A rendhagyó tanítási órán sor került a kézmosással kapcsolatos különböző elméleti segédanyagok bemutatására, és gyakorlati feladatok elvégzésére is, hogy miért is van kiemelkedő jelentősége a kézmosásnak. A rendhagyó órán mindenki megtanulta a szabályos kézmosás fogásait, lépéseit.

A tanulók tüsszentő pályán kipróbálhatták, hogy mi történik akkor, amikor a kezünkbe vagy a levegőbe tüsszentünk.

Mindenképpen sikeresnek ítéljük a rendezvényt, hiszen megtanulták tanulóink a helyes kézmosás technikáját.

A szigorú feltételeknek reméljük eleget tudtunk tenni, de a Guinness világrekord kísérlet sikerességét és eredményét csak egy hónap elteltével fogjuk megtudni.

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.